اسپیرومتر خانگی که در باد کردن بادکنک استفاده می شود

یکی از دستگاه های پزشکی دستی که حجم تنفس شما را اندازه گیری می کند اسپیرومتر خانگی نام دارد.

این دستگاه می تواند به بهبود ریه ها پس از جراحی یا در موارد بیماری ریوی و شرایطی که ریه ها را پر از مایع می کند کمک کند.

پزشک، جراح یا پرستار دستورالعمل های خاصی را در مورد نحوه استفاده از این دستگاه ها به شما می دهد.

اسپیرومترها معمولاً در بیمارستان ها پس از جراحی یا بیماری های طولانی مدت که منجر به استراحت طولانی مدت در بستر می شوند، استفاده می شوند.

پزشک یا جراح شما ممکن است پس از جراحی یک اسپیرومتر خانگی نیز به شما بدهد.

در این مقاله، ما به افرادی که ممکن است از استفاده از اسپیرومتر تشویقی سود ببرند نگاه می‌کنیم، نحوه عملکرد اسپیرومترها را توضیح می‌دهیم و نحوه تفسیر نتایج را توضیح می‌دهیم.

اسپیرومتر

یک اسپیرومتر تشویقی به ریه های شما کمک می کند تا پس از جراحی یا بیماری ریوی بهبود یابند و آنها را فعال و عاری از مایعات نگه می دارد.

یک پیستون در داخل دستگاه بالا می رود تا حجم تنفس شما را هنگام تنفس از یک اسپیرومتر تشویقی اندازه گیری کند. یک متخصص مراقبت های بهداشتی می تواند حجم تنفس هدف را برای شما تعیین کند.

تنفس آهسته با اسپیرومتر باعث می شود ریه های شما به طور کامل باد شوند. این تنفس‌ها به شکستن مایع منبع مطمئن در ریه‌ها کمک می‌کند که در صورت پاک نشدن، می‌تواند منجر به ذات‌الریه شود.

مهم است بدانید که اسپیرومتر به دلیل مقاومتی که روی نفس شما ایجاد می کند، هنگام دم کار می کند. به نوعی مانند نی کار می کند.

بازدم به داخل اسپیرومتر کمکی به ریه های شما نمی کند. علاوه بر این، استفاده صحیح از آن می‌تواند به عملکرد بهتر دیافراگم شما در طول زمان کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.