توت فرنگی منجمد می تواند تا 10 سال سالم بماند

توت فرنگی بالقوه غنی از آنتی اکسیدان می تواند به بهبود سلامت قلب و کاهش فشار خون کمک کند. آنها همچنین می توانند به عملکرد بهتر مغز شما کمک کنند و سلامت چشم و پوست ، آرتریت و نقرس را افزایش دهند.

محتوای پلی فنولی احتمالی توت فرنگی منجمد ممکن است آن را برای بهبود سیستم ایمنی بدن مفید کند و علائم پیری زودرس را کاهش دهد.

توت فرنگی ( Fragaria)  میوه ای شیرین و قرمز شکل قلب است که به دلیل طعم لذیذ و فواید تغذیه ای آن بسیار مورد علاقه است.

این گیاه بومی بسیاری از نقاط جهان است و از خانواده گل رز است و رایحه ای متمایز دارد. با وجود نامش، توت فرنگی از نظر گیاه شناسی توت نیست.

این یک میوه فرعی است، به این معنی که قسمت گوشتی آن از تخمدان های گیاه گرفته نمی شود. در عوض، هر دانه مرئی که بیرون آن را می پوشاند از یکی از تخمدان های گل خارج می شود.

برگ های توت فرنگی نیز به صورت خام و پخته مصرف می شود. همچنین می توانید آن را به عنوان یک چای توت فرنگی غنی از آنتی اکسیدان مصرف کنید.

توت فرنگی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مانند ویتامین C و K، فولات، پتاسیم ، منگنز و منیزیم است. آنها کم کالری، غنی از فیبر و سرشار از آنتی اکسیدان ها و پلی فنول ها هستند. به گفته وزارت کشاورزی آمریکا، یک فنجان توت فرنگی 3 گرم فیبر و 12 گرم کربوهیدرات دارد.

طبق آمار USDA، یک وعده 100 گرمی توت فرنگی خام حدود 32 کالری دارد. این باعث می شود آنها یک غذای کم کالری باشند. می توانید بدون نگرانی در مورد افزایش وزن ناسالم، این ها را بخورید.

بیایید در زیر به محبوب ترین فواید سلامتی توت فرنگی با جزئیات نگاه کنیم.

مطالعه دیگری در دانشکده پزشکی هاروارد نشان داد که زنان جوان و میانسالی که سه وعده یا بیشتر از نصف فنجان توت فرنگی یا زغال اخته در هفته مصرف می کنند، 34 درصد کمتر در معرض حمله قلبی قرار دارند. 

احتمالاً سطوح بالای آنتوسیانین در توت ها رگ های خونی را شل می کند، به کاهش فشار خون کمک می کند و از مشکلات قلبی عروقی جلوگیری می کند. 

محتوای بالای فیبر، ویتامین C و فولات موجود در توت فرنگی یک سه گانه ایده آل برای سلامت قلب را تشکیل می دهد. آنها می توانند کلسترول را در شریان ها و عروق کاهش دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.