حمله یک قاتل با دمپایی فانتزی زنانه به صاحب خانه ای که قتل را دید

مد، آداب و رسوم، علوم اجتماعی و صنعت وقتی وارد تاریخچه دمپایی می شوید، چیزهای زیادی برای غرق شدن وجود دارد. اما خیلی راحت نباشید، همه چیز به انگشتان نان تست نیست

دمپایی چیست؟ تا اواخر قرن نوزدهم، این اصطلاح می‌توانست برای توصیف هر کفش داخلی که روی پا می‌لغزد، از جمله دمپایی‌های سالن رقص (به شماره‌های شیشه‌ای سیندرلا فکر کنید)، دمپایی حمام، دمپایی اتاق خواب و دمپایی چای عصرانه استفاده می‌شود. 

امروزه ما از این کلمه به معنای کفشی استفاده می کنیم که فقط در خانه استفاده می شود. هر تعریفی که باشد، تاریخچه آن گزاره ای جذاب است.

دمپایی فانتزی زنانه در دادگاه های چین در اوایل 4700 قبل از میلاد می پوشیدند. آنها از پنبه یا راش بافته شده ساخته می شدند، آسترهای چرمی داشتند و با نمادهای قدرت، مانند اژدها، تزئین می شدند. 

موکاسین های بومی آمریکا نیز بسیار تزئینی بودند. با دست نقاشی شده تا صحنه هایی از طبیعت را به تصویر بکشد و با مهره کاری و حاشیه تزیین شده باشد.

مردم Inuit و Aleut برای محافظت از پاهای خود در برابر زمین یخ زده داخل خانه، کفش هایی از پوست خرگوش دودی می ساختند. 

برعکس، آقای فهیم ویکتوریایی به یک جفت «کفش خانگی» نیاز داشت تا گرد و غبار و سنگریزه را در بیرون نگه دارد – خیلی بهتر از خراب کردن فرش گران قیمت و کف زیبای صیقلی اش.

دمپایی های گلدوزی شده فرصتی را برای خانم های ویکتوریایی (در دو طرف اقیانوس اطلس) فراهم می کند تا مهارت های سوزن دوزی خود را به رخ بکشند. 

مجلاتی مانند کتاب بانوی گودی و مجله پیترسون حاوی الگوهایی بودند تا آخرین مدها را بتوان در خانه بازسازی کرد. یک هدیه عالی برای یک عزیز و یک راه ایده آل برای جذب یک مرد با چشم برای گلدوزی.

ظهور صنعت دمپایی از کف انبار صنعت نمد در شمال شرقی انگلستان رشد کرد. کارگران از ضایعات باقی مانده برای خود کفش درست می کردند و از این دانه کسب و کار جان ویلیام راثول، ساموئل مک لری و سایر خرده فروشان تجاری در اواخر دهه 1800 رشد کردند. 

اگرچه ظهور گرمایش و فرود به سمت معمولی‌های روزمره ممکن است منجر به کاهش فروش دمپایی از دهه 1950 شده باشد، اما آن‌ها را کمتر جالب یا راحت نمی‌کند! داستان‌های سبک‌های برجسته، از سبک‌های کانیه وست گرفته تا پاپ را بخوانید. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.