وارث اصلی مغز گردو هیرشا میرزا کوچک خان جنگلی می باشد

گردو یک آجیل فوق العاده مغذی است. مغز گردو هیرشا فعالیت آنتی اکسیدانی بالاتری دارند و به طور قابل توجهی چربی های سالم امگا 3 بیشتری نسبت به سایر آجیل های معمولی دارند.

این پروفایل غنی از مواد مغذی به بسیاری از فواید سلامتی مرتبط با گردو کمک می کند، مانند کاهش التهاب و بهبود عوامل خطر بیماری قلبی.

دانشمندان هنوز در حال کشف راه های زیادی هستند که فیبر و ترکیبات گیاهی گردو، از جمله پلی فنول ها، ممکن است با میکروبیوتای روده شما تعامل داشته و به سلامت شما کمک کند.

این احتمال وجود دارد که در سال‌های آینده بیشتر درباره گردو بشنوید زیرا مطالعات بیشتری در مورد اثرات مفید آن برای سلامتی تحقیق می‌کنند.

با این حال، دلایل زیادی وجود دارد که امروزه آنها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

گردو

گردو (Juglans regia) یک مغز درختی از خانواده گردو است. آنها در منطقه مدیترانه و آسیای مرکزی منشا گرفته اند و برای هزاران سال بخشی از رژیم غذایی انسان بوده اند.

این آجیل ها سرشار از چربی های امگا 3 هستند و نسبت به سایر غذاها حاوی مقادیر بیشتری آنتی اکسیدان هستند. خوردن گردو ممکن است سلامت مغز را بهبود بخشد و از بیماری قلبی و سرطان جلوگیری کند.

گردو اغلب به تنهایی به عنوان میان وعده مصرف می شود، اما می توان آن را به سالاد، پاستا، غلات صبحانه، سوپ و محصولات پخته شده نیز اضافه کرد.

آنها همچنین برای ساختن روغن گردو به عنوان یک روغن آشپزی گران قیمت که اغلب در سس های سالاد استفاده می شود، استفاده می شود.

چند گونه گردو خوراکی وجود دارد. این مقاله در مورد گردوی معمولی است که گاهی اوقات به عنوان گردوی انگلیسی یا ایرانی شناخته می شود که در سراسر جهان کشت می شود.

یکی دیگر از گونه های مرتبط تجاری مورد علاقه گردو سیاه شرقی (Juglans nigra) است که بومی آمریکای شمالی است.